wtorek, 25 czerwca, 2024
Aktualności

Konkurs „Poleć książkę pod choinkę”

Zbliża się okres świąteczny i związany z nim zwyczaj obdarowywania najbliższych prezentami. Dla osób, które lubią czytać może to być książka, ale jaką wybrać spośród dużej oferty na rynku wydawniczym. Może polecicie, jaką książkę warto przeczytać i sprezentować innym.

Zapraszamy uczniów naszego LO do udziału w konkursie „Poleć książkę pod choinkę”. Do konkursu można przystąpić w jednej z dwóch kategorii:

  • zdjęcia wraz z krótką rekomendacją lub
  • booktrailera – krótkiego filmiku.

Zarówno zdjęcie, jak i film powinny w ciekawy sposób zaprezentować polecaną pozycję książkową oraz zachęcić do sięgnięcia po nią.

Zasady konkursu:
1. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia wraz z dołączonym krótkim opisem lub filmiku promującego wybraną książkę polecaną do przeczytania, która mogłaby być prezentem pod choinkę.
2. Wymagania dotyczące prac konkursowych:

  • zdjęcie powinno prezentować wybraną książkę i do niego należy dołączyć krótki tekst zachęcający do jej przeczytania (do 10 zdań),
  • film powinien trwać od 1 do 2 minut,
  • prace przesłane na konkurs nie mogą zawierać materiałów objętych prawami autorskimi,
  • zdjęcie lub gotowy film wraz z wypełnionym formularzem zgody należy przesłać na adres: biblioteka_lo@interia.pl, w przypadku filmu można go umieścić na You Tube w wersji niepublicznej.

3. Zdjęcie powinno mieć jednego autora, natomiast film może zostać przygotowany przez jednego lub dwóch uczniów.
4. Kryteria oceny prac.

Spośród przesłanych prac w każdej z kategorii jury wybierze po jednej pracy, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką i oryginalność w zaprezentowaniu danej książki.

5. Termin przekazania organizatorom zdjęcia i filmiku na adres: biblioteka_lo@interia.pl – 15.12.2021 r.

6. Nagroda główna: za najlepsze zdjęcie – bon na zakup książek, a za najlepszy filmik – 2 wejściówki do kina na wybrany film. Pozostałe miejsca bęnagrodzone upominkami.

7. Prace konkursowe zostaną zamieszczone na stronie i Facebooku szkoły oraz blogu biblioteki.

8. Informacji o konkursie udzielają organizatorzy: Monika Szwed i Bożena Prokopiuk (biblioteka_lo@interia.pl).

9. Formularz zgody.

 

Skip to content