środa, 24 lipca, 2024
Aktualności

Salon Maturzystów 2020

Już 18 września (piątek) o godz. 10:00 rozpocznie się Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2020 – tym razem organizujemy go w bezpiecznej formule online. Na Salonie tradycyjnie matura „spotyka się” ze studiami. Przygotowaliśmy wykłady ekspertów na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje uczelni na temat kierunków kształcenia i zasad przyjęć na studia w 2021 roku. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

W godzinach 10:00-13:00 zapraszamy całe klasy maturalne, które pod kierunkiem nauczycieli będą mogły uczestniczyć w serii wykładów online na temat matury 2021. Specjalnie dla nauczycieli opracowany został Przewodnik, który pomoże zaplanować aktywny udział uczniów w Salonie Maturzystów. Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdują się na stronie www.salonmaturzystow.pl

REJESTRACJA uczniów na Salon jest ogólnodostępna i BEZPŁATNA.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych – od 16:00 do 19:00 – zapraszamy uczniów i rodziców na drugą część programu Lubelskiego Salonu Maturzystów: na indywidualne (a najlepiej rodzinne) spotkania ze studiami i porady dotyczące planowania ścieżki edukacyjnej. Będzie można uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów. Przygotowaliśmy też krótkie porady dla rodziców, które z pewnością pomogą przeżyć im maturalny rok. W programie znalazły się również inspirujące spotkania z nauczycielami prowadzącymi internetowe szkolenia oraz porady dedykowane nauczycielom i wychowawcom.

Uwaga: przez cały czas trwania Lubelskiego Salonu Maturzystów, tzn. od godziny 10:00 do 19:00 w strefie EXPO obecne będą na swoich stoiskach uczelnie, które zaprezentują prowadzone w nich kierunki kształcenia oraz zasady przyjęć na studia w roku 2021. Na stoiskach dostępne będą materiały informacyjne do pobrania, a także multimedialne prezentacje uczelni i wirtualne spacery po kampusie.

Organizatorzy przygotowali też specjalny prezent dla uczestników: każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon, będzie mógł pobrać bezpłatnie na wirtualnym stoisku Perspektyw najnowszy „Informator dla Maturzystów 2021” w postaci e-booka.

Wydarzenie odbywa się na platformie Perspektyw, która jest przystosowana do używania przez tysiące użytkowników i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Znacie Salon Maturzystów Perspektyw od lat i wiemy, że nam zaufacie: tym razem, w wirtualnej wersji, będzie jeszcze ciekawszy! Dlaczego?

  • Uczniowie dostaną solidną porcję porad ekspertów OKE dotyczących przedmiotów na maturze obowiązkowej i z przedmiotów dodatkowych. Mamy prośbę, by mogli korzystać z tej grupy spotkań w czasie szkolnym, od godz. 10.00 do 13.00.

Na stronie www.salonmaturzystow.pl czeka na Państwa nie tylko opis wydarzenia, ścieżka do rejestracji dla uczniów, ale także – w sekcji „Dla nauczyciela” Poradnik pokazujący, jak wychowawca może wykorzystać Salon do pracy z młodzieżą stojącą w obliczu matury i wyboru studiów.

  • Przygotowaliśmy bogaty program na czas pozaszkolny (16.00-19.00)

Dla młodzieży: z Super Belframi i kochanymi przez nich youtuberami. Webinaria poprowadzą m.in. Dariusz Martynowicz (Progresownia – narzędziownia maturzysty), Bartosz Chyś (Dygitalni i kreatywni – Gdzie warto bywać – poradnik dla zakochanych w informatyce), Marcin Zaród (Yes, you can, o maturze z angielskiego), prof. Stanisław Czachorowski (Profesorskie gadanie – o tym, czy bać studiowania zdalnego i hybrydowego), Ewa Przybysz-Gardyza ( Studia+, nie tylko o Erasmusie)…

Do dyspozycji młodych będą spotkania i indywidualne konsultacje z doradcami i psychologami. W strefie expo będą spotkania z uczelniami prezentującymi swoją ofertę na nowy rok akademicki. W jednym miejscu i czasie unikalna możliwość zgromadzenia informacji, dokonania porównań, rozstrzygnięcia wątpliwości.

Dla nauczycieli: webinarium i solidny bezpłatny warsztat prowadzony przez Dariusza Martynowicza (Czas na Progres) nt. narzędzi do tworzenia bazy materiałów dydaktycznych, powtórek i kolekcji tematycznych, Zyta Czchowska i Jolanta Makowska (specjalni.pl) poprowadzą unikatowe spotkanie o tym, jak pracować z maturzystą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Będzie także przegląd projektów przygotowanych przez Perspektywy, które warto rekomendować uczniom i uczennicom.

Dla rodziców: Anna Wdowińska (Perspektywy) o terminach, procedurach i sytuacjach awaryjnych związanych z maturą 2021, Joanna Sawicka poprowadzi webinar o trudnej sztuce zaufania. Warto zachęcić rodziców, aby skorzystali ze wszystkich innych salonowych możliwości – w tym do zebrania informacji o studiach i wymaganiach na wirtualnych stanowiskach uczelni.

Na stronie przygotowanej specjalnie dla Państwa znajdziecie ABC KAŻDEGO NAUCZYCIELA, które podpowie jak w tym roku zarejestrować się mogą (muszą!) uczniowie z Państwa wychowawczej klasy. Na nich i na Was czeka, tradycyjnie, ale w wersji e-book „Informator dla Maturzystów 2021”.

Załączamy post do wykorzystania na stronie FB Szkoły, aby to co ciekawe nie umknęło uwadze szkolnej społeczności.

Skip to content