wtorek, 25 czerwca, 2024
Aktualności

Podsumowanie wyników osiągniętych przez uczniów I LO w Parczewie w konkursach matematycznych w r. szk. 2017/2018

06 listopada 2017r. odbyła się 28. EDYCJA Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus. Inicjatorem konkursu jest Amermedia Sp. z o.o., która zajmuje się również opracowaniem testów. Celem konkursu jest zwiększenie motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy uczniów.

W konkursie uczestniczyło 24 uczniów naszej szkoły. W kategorii Liceum 1 tytuł laureata IV stopnia uzyskała Magdalena Czech z klasy 1E. W kategorii Liceum 2 laureatką V stopnia została Agata Włoszek – klasa 2E. W kategorii Liceum 3 tytuły laureatów otrzymało pięć osób z klasy 3E: Izabela Chilimoniuk – laureat II stopnia, Patrycja Sagan – III stopnia, Sylwia Patkowska – IV stopnia, Łukasz Czarnacki i Karol Szypulski – laureaci V stopnia.

15 marca 2018r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018. W konkursie udział wzięło 23 uczniów naszego liceum. Wyróżnienia uzyskali: w kategorii Junior 2 – Kacper Wąsowski z klasy I E, a w kategorii Student 2 – Łukasz Czarnacki i Karol Szypulski  z klasy III E.

 

 

Skip to content