poniedziałek, 20 maja, 2024
Aktualności

Dzień Patrona. 24.02.2023

Dzień Patrona.

24 lutego Nasza Szkoła obchodziła Dzień Patrona – Mikołaja Kopernika. W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter, bowiem Senat RP ogłosił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika.  Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

Dzień Patrona rozpoczęliśmy o godz. 1040 przy udziale nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Klasa Id, dzięki interesującemu spektaklowi, zabrała nas w niezwykłą podróż do przeszłości, pokazując najważniejsze etapy życia Mikołaja Kopernika. Gra aktorska była tak przekonująca, że z łatwością mogliśmy wyobrazić sobie scenę z dzieciństwa małego Mikołaja, studenckie otrzęsiny w Akademii Krakowskiej, pełne dramatyzmu wydarzenia związane z obroną oblężonego przez Krzyżaków Olsztyna oraz Kopernika w roli lekarza i astronoma. Wspaniałym dopełnieniem spektaklu była zmieniająca się, w zależności od sytuacji dekoracja, renesansowy taniec dworski oraz piosenka będąca hołdem złożonym przez klasę Id Patronowi Naszej Szkoły.

 

 

Skip to content