środa, 24 lipca, 2024
Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

1 czerwca otrzymaliśmy wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Test został przeprowadzany we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie 26kwietnia 2022r.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens, Bunnies, Ducks, Lions, Eagles.

W tegorocznej edycji nasze liceum było reprezentowane przez 25 uczniów – 20 osób wystąpiło w kategorii Lions oraz 5 w kategorii Eagles. Miło nam poinformować, że w kategorii Lions uczniowie Konrad Koszada ( kl.1b), Adam Dobosz ( kl.1b) zdobyli najwyższe wyniki, zaś w kategorii Eagles najwyższą liczbę punktów zyskał Kacper Dybała ( kl.3bn). Serdecznie gratulujemy!

Ideą konkursu jest motywowanie wszystkich uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. W tym roku uczniowie czytali dwa teksty „ Wuthering Heights” i „ Jeckyll and Hyde”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na drugi rok.

Skip to content