piątek, 26 kwietnia, 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu – podsumowanie

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy zaświadczenie o udziale w inicjatywie ,,Dzień Bezpiecznego Internetu Działamy Razem 2020!”. W ramach tego projektu w lutym br. w naszym LO odbyło się szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w sieci, były to:

• warsztaty profilaktyczne na temat współczesnych zagrożeń w sieci;
  • spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Parczewie odnośnie bezpiecznych zakupów w internecie oraz ochrony danych;
  • pogadanka pani Moniki Szwed dotycząca zasad netykiety;
  • przygotowanie tablicy informacyjnej w szkole ( klasa 1d wraz z wychowawcą p. Anetą Brydą)
  • zamieszczenie postów o wspólnym działaniu na profilu naszej szkoły na FB.

Polecamy wszystkim stronę DBI 2020 saferinternet.pl. W menu strony znajdziecie materiały edukacyjne,  jak również konferencje i szkolenia.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pamiętajmy o szczególnej ostrożności w sieci, przestrzegajmy osoby starsze. Nie powielajmy fake news!

#Zostańwdomuzbliskimi #Będzie dobrze. To tylko taki etap, on minie.