piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Święto Patrona Szkoły

A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne?

M. Kopernik

 

 

 „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”, Jan Matejko

 

W 1974r. Liceum Ogólnokształcące w Parczewie otrzymało imię Mikołaja Kopernika. 21 lutego 2020 uczniowie klas I BN, I A i II C pod opieką pani Grażyny Czech, pani Moniki Szwed, pani Anetty Weremczuk i pana Jerzego Świcia przygotowali apel,  który rozpoczął się od uroczystego odśpiewania Hymnu Szkoły, po czym reprezentanci klas I A, IB, I D, II A, II B, II C, I AN i I DN uczestniczyli  w Turnieju wiedzy o Mikołaju Koperniku, wykazując się dużym zasobem wiedzy na temat życia i działalności wielkiego astronoma. Najwyższe wyniki uzyskali, zajmując odpowiednio I, II  i III miejsce: Igor Sternik z klasy I A, Hubert Czuryło z klasy I B oraz Adrian Bednarz z klasy I DN. Nagrodami w konkursie były pierniki przygotowane przez rodziców uczniów klasy I BN. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Robert Makówka, przewodniczący Rady Rodziców przy naszej szkole.

« z 24 »
Skip to content