piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Wizyta biskupa Kazimierza Gurdy w parczewskim I Liceum Ogólnokształcącym

Dnia 29. listopada o godzinie 10.00 miała miejsce w naszej szkole niecodzienna wizyta- w ramach wizytacji duszpasterskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie, naszą szkołę odwiedził ks. bp. Kazimierz Gurda, ordynariusz siedlecki.

W imieniu całej społeczności szkolnej, słowami szacunku i dowartościowania współpracy instytucji Kościoła i oświaty księdza biskupa przywitała p. Dyrektor Beata Tryniecka oraz uczniowie, którzy już na progu wręczyli Jego Ekscelencji bukiet kwiatów. Następnie nasza młodzież zaprezentowała się w krótkim programie artystycznym. Mogliśmy wysłuchać utworu w aranżacji jazzowej „Z dawna Polski” oraz wiersz pt.  .

Po występie ks. bp. skierował do nas kilka słów. W krótkim wystąpieniu ordynariusz siedlecki odniósł się do postaci Maryi, która z racji miejscowego sanktuarium dla Parczewa jest ważną ikoną człowieka pięknego. Biskup Kazimierz mówił o pięknie człowieka, do którego każdy jest zaproszony, a którego źródłem jest Bóg, Dawca prawdziwej wolności i źródło otwartej zależności względem drugiego człowieka dziś tak potrzebnej naszej cywilizacji.

Ks. bp. Kazimierz spotkał się jeszcze na krótko z  pracownikami szkoły gdzie wyraził swoją wdzięczność za trud wychowywania parczewskiej młodzieży oraz zaznaczył potrzebę przekazania prawdy na drodze wychowania, kształtowania osoby.

« z 19 »
Skip to content