poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Aktualności

Noc Bibliotek 2019

Dnia 4 października w bibliotece naszego liceum miało miejsce niecodzienne wydarzenie, a było nim włączenie się naszej szkoły do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Uczniowie klasy 1an pod opieką pani Bożeny Prokopiuk zamienili tego wieczoru bibliotekę w miejsce pełne atrakcji związanych z książkami oraz ich autorami.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania wszystkich gości przez panią dyrektor Beatę Tryniecką. Następnie został odczytany wiersz Joanny Mueller Wierszowiązałki, rozpoczynający w tym roku Noc Bibliotek i nawiązujący do hasła akcji „Znajdźmy wspólny język”.

Podczas spotkania każdy z gości mógł wziąć udział w przygotowanych zabawach, podczas których został nagrodzony słodkościami. Głównym punktem tegorocznej nocy był  Flirt z Markiem Hłaską, który w tym roku był patronem Nocy Bibliotek w całej Polsce. Przeprowadziliśmy również dyskusję o naszych książkowych odkryciach, każdy mógł przedstawić pozycję, która go oczarowała.

W ten niekonwencjonalny sposób pokazaliśmy, że biblioteka jest miejscem otwartym dla wszystkich, miejscem gdzie można miło spędzić czas i bliżej się poznać.

« z 19 »
Skip to content