wtorek, 25 czerwca, 2024
Aktualności

Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna od 100 lat Polska!

Dnia 9 listopada o godz. 11.11 odśpiewaniem hymn narodowego rozpoczęliśmy uroczystą akademię z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież naszej szkoły, pod opieką pań: Barbary Nowickiej i Iwony Pastor, przygotowała i zaprezentowała wiersze i piosenki, z których wybrzmiewały słowa ukazujące miłość do ojczyzny, ukochanie wolności oraz wiara w zwycięstwo i odrodzenie państwa polskiego.

Pamiętajmy, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, że najważniejsze jest jej umacnianie podczas codziennego życia, codziennej pracy czy służby. A patriotyzm współcześnie, to nie tylko docenianie niepodległości i suwerenności, ale także kształtowanie postaw ogólnoludzkich, przestrzeganie prawa, szacunek do symboli narodowych, tradycji i języka ojczystego.

Niepodległość
« z 16 »
Skip to content