piątek, 26 kwietnia, 2024

Konkurs Wiedzy o Kanadzie rozstrzygnięty!

Już po raz piaty nasze liceum było organizatorem konkursu dla miłośników kultury krajów angielskiego obszaru językowego. Tegoroczna edycja była poświęcona Kanadzie.

Podczas pierwszego etapu, który odbył się 22 kwietnia 2018r., uczniowie  naszej szkoły oraz gimnazjaliści z powiatu parczewskiego, rozwiązywali test  z wiedzy o Kanadzie. Etap drugi miał miejsce 9 oraz 20  kwietnia w murach  I LO. Gimnazjaliści  rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, natomiast licealiści wygłosili prezentacje na wybrane tematy związane z kulturą Kanady.

Zwycięzcy w kategorii liceum:

I miejsce – Ada Rojewska(kl.2c)

II miejsce – Agata Kowalik (kl.2c) oraz Oliwia Wodzińska (kl.1d)

III miejsce – Katarzyna Szwaj (kl.2e) oraz Michał Piątek ( kl.2e)

Wyróżnienia: Przemysław Kucyk (kl.1d) oraz Daniel Siepsiak ( kl.2c)

W  minionym tygodniu poznaliśmy także  laureatów  w kategorii gimnazjum:

I miejsce – Michał Wroński  ze Szkoły  Podstawowej nr 3  im. Króla Władysława Jagiełły w  Parczewie

II miejsce – Mateusz Jaworski ze   Szkoły  Podstawowej im. Armii Krajowej  w  Dębowej Kłodzie

III miejsce – Sandra Kołodziejczyk ze  Szkoły  Podstawowej nr 3  im. Króla Władysława Jagiełły w  Parczewie

Gratulujemy  wszystkim  uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom.

Zapraszamy za rok!