poniedziałek, 22 lipca, 2024
Aktualności

To się powiodło!

Biblioteka szkolna naszego liceum trzeci raz dołączyła do wielkiej grupy uczestników ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „To się musi powieść”. W ten niekonwencjonalny sposób akcja zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej dostępnych miejsc łączących ludzi w tym lokalnym centrum żywej kultury i edukacji.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem wiersza Joanny Mueller Wciąganie w czytanie przygotowanego przez organizatorów akcji. Na ten wyjątkowy wieczór uczniowie klas pierwszych humanistycznych przygotowali ciekawe zabawy i gry literackie z (o)powieścią w tle. Dziewczęta z klasy I a zaprosiły do zabawy „Kalambury literackie” z odgadywaniem postaci literackich i tytułów książek. Następną zabawą, która pobudziła wyobraźnię uczestników i zaciekawiła słuchaczy była „Historyjka z pudełka”. Polegała ona na losowaniu z pudełek po jednej kartce z wyrazem z kategorii: Kto, Z kim, Gdzie, Co robią i układaniu opowieści z wykorzystaniem wylosowanych słów. Inną zabawą było „Bingo literackie” na wypisanie jak największej liczby tytułów książek z różnych kategorii, które uczestnik przeczytał. Nasze spotkanie zakończyło się zajęciami w grupach na tworzenie „Wyklejanki literackiej” z wyciętych z gazet wyrazów. Za każdą aktywność w zabawach uczestnicy otrzymywali w nagrodę kolorowe długopisy.

Noc Bibliotek to jedno z przedsięwzięć z okazji obchodzonego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Skip to content