czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII”

 „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”  

w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Parczewie!

 

 Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasze liceum otrzymało pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których prowadzone są niekonwencjonalne zajęcia.  Po zrealizowanych lekcjach uczniowie pod opieką nauczyciela  będą mogli uczestniczyć w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów najciekawszych prac  organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie:  www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

 

18 października 2022r. podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości uczniowie klas 2 B i 3 B zapoznali się  z zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich, w szczególności „Polska Wschodnia. Efekty Programu 2014-2020” oraz „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021 – 2027”. W nadchodzącym tygodniu będą uczestniczyć w grze planszowej PROJEKT:  MIASTO!

Skip to content