piątek, 19 lipca, 2024
Aktualności

Narodowe Czytanie

9 września odbyła się w auli szkolna odsłona akcji Narodowego Czytania Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Balladę Świtezianka zaprezentowali uczniowie z klas: III b – Kasia zaśpiewała początkowe i końcowe zwrotki ballady, IV bn, II b i I d oraz Anetta Weremczuk i pan dyrektor Jerzy Świć. Natomiast Lilie odczytały z podziałem na role uczennice klasy II d. Cieszymy się, że do akcji włączyły się nasze absolwentki: Ania, Ada i Ewelina, które zaśpiewały romantyczne piosenki.

Ballady i romanse to niezapomniane utwory, które od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że te utwory są esencją polskiego romantyzmu.

Skip to content