poniedziałek, 20 maja, 2024
Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

W tym roku nasza szkoła  po raz  kolejny  przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Języka  Angielskiego FOX.  Test  został przeprowadzany  we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie  w wersji  stacjonarnej lub zdalnie 20 kwietnia 2021r.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens,  Bunnies, Ducks, Lions, Eagles.

W tegorocznej  edycji, wyjątkowej  ze względu na pandemię,    nasze   liceum  było reprezentowane przez 28 uczniów – 14 osób wystąpiło w kategorii Lions oraz 14 w kategorii Eagles. Miło nam poinformować, że  w kategorii Eagles najwięcej punktów zdobyła Sandra Kołodziejczyk z klasy 2d, natomiast w kategorii Lions  Jakub Piekarski z klasy 2dn.   Serdecznie gratulujemy!

Ideą konkursu  jest motywowanie  wszystkich uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. W tym roku uczniowie czytali dwa teksty  „ The African Queen”  i  „Moby Dick”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w  konkursie na drugi rok.

Skip to content