piątek, 24 maja, 2024
Aktualności

Słowo Do Maturzystów Wicestarosty Parczewskiego

Drodzy Maturzyści,

W miniony piątek zakończyliście swój ostatni rok szkolny w szkole średniej.

Jak się okazało był to rok, który na pewno utkwi w Waszej pamięci, gdyż z powodu panującej pandemii nie mogliście go zakończyć w normalnym trybie, a tym samym również odbiór świadectw przebiegł w zupełnie odmiennej i nowej dla wszystkich rzeczywistości.

Pragnę Wam podziękować za te lata spędzone w Zespole Szkół w Parczewie oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie, gdzie, dzięki zaangażowaniu grona pedagogicznego mogliście nabywać wiedzę oraz kształtować swoje umiejętności, które niewątpliwie będą pomocne w realizacji Waszych życiowych zamierzeń.

Dziękuję również za to, że promowaliście Wasze szkoły, a przez to Powiat Parczewski, w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach i zawodach odnosząc liczne sukcesy. Mam nadzieję, że będąc rozrzuconymi po świecie nie zapomnicie, gdzie sięgają Wasze korzenie.

Teraz przed Wami egzamin maturalny, również inny, bo z powodu obecnie panującej sytuacji odbędzie się w innym terminie – czerwcowym, w innej formule – tylko pisemnej i na innych zasadach – z zachowaniem ściśle określonych wymogów bezpieczeństwa.

To nowe doświadczenie nie tylko dla Was, ale też dla Nas, którzy czuwamy nad właściwym funkcjonowaniem szkół oraz dla dyrekcji, która ma zapewnić odpowiedni przebieg egzaminu i mogę Was zapewnić, że dołożymy ze swej strony wszelkich możliwych starań, aby ten najważniejszy dla każdego ucznia egzamin, będący swego rodzaju krokiem w dorosłość, odbył się spokojnie i bez żadnych zakłóceń, z uwzględnieniem wszystkich wskazań przekazanych przez stosowne organy państwowe.

Życzę Wam wszystkim powodzenia, spełnienia tych nawet najbardziej ukrytych marzeń oraz realizacji wszystkich zamierzonych celów, już na nowej ścieżce życia.

 

Wicestarosta Parczewski

Artur Jaszczuk

Skip to content