środa, 24 lipca, 2024
Aktualności

„Książka z plecaka”

29 lutego 2020 r. odbył się kolejny wyjazd naszej młodzieży na KUL. W sobotę, w ramach akcji „Książka z plecaka,” uczniowie naszego liceum mogli wysłuchać wykładów z różnych dziedzin. Magister Piotr Jaszczak, doktorant KUL, wygłosił wykład o muzyczności i sposobach jej realizacji w literaturze. Tytuł wykładu brzmiał: Jak słuchać literatury. Od „Pana Tadeusza” do futurystów. Wykład księdza doktora Rafała Pastwy był poświęcony zjawisku polaryzacji i przemocy w dobie nowych mediów. Po przerwie obiadowej młodzież wysłuchała wykładu profesora Lecha Giemzy na temat dzikości w literaturze. Podczas wykładów młodzież miała okazję uczestniczyć w rozmowie z prowadzącym i przedstawić swoje spostrzeżenia.
W zajęciach na KUL uczestniczyli uczniowie klas humanistycznych, a opiekę nad nimi sprawowali poloniści naszej szkoły – Bożena Maliszewska i Krzysztof Wroński. Serdecznie dziękujemy Panom Wykładowcom za możliwość uczestniczenia w niezwykle ciekawych i mądrych zajęciach.

« z 31 »
Skip to content