czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Tytuł „Brązowej Szkoły 2020” dla naszego liceum

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła Ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Z dumą informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie 1000 najlepszych liceów zdobywając tytuł „Brązowej Szkoły 2020„. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Zostaliśmy sklasyfikowani na 523 miejscu. Czyli nie kwalifikujemy się na szarym końcu zestawienia ogólnopolskiego jak to zostało przedstawione w parczewskiej prasie. W roku ubiegłym zajęliśmy 531 miejsce – pniemy się w Rankingu w górę.

W naszym województwie zajęliśmy 33 miejsce (w roku ubiegłym – 34 – czyli również awansowaliśmy).

Wszystkie te dane znajdują się na stronie internetowej Fundacji „Perspektywy”.

Skip to content