poniedziałek, 20 maja, 2024
Aktualności

Szkolna Akademia Finansów

Fundacja Polska Przedsiębiorcza we współpracy z NBP w kwietniu 2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym  im. Mikołaja Kopernika w Parczewie zrealizowała projekt „Szkolna Akademia Finansów”. Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy uczniów Polski Wschodniej  z zakresu świadomości finansowej, praktycznej przedsiębiorczości, efektywnego odbywania rozmów o pracę. Warsztaty o finansach osobistych oraz warsztaty o przedsiębiorczości prowadził pan Tomasz Karwowski, indywidualne spotkania doradcze – pan Tomasz Karwowski i pani Agnieszka Trzaskoma – Karwowska. W zajęciach uczestniczyła również  pani Zuzanna Ciesielska – Kierownik Projektów Edukacyjnych. W  projekcie udział wzięło 61 uczniów z klas 1A, 1B, 1C, 2A, 2E i 3E naszej szkoły. Za aktywność podczas zajęć nagrodzeni zostali: Krzysztof Lis (3E), Celina Dąbrowska (1C), Bartłomiej Wojciechowski (1C), Julia Turek(1C) i Mateusz Kotiuk (1A).

Krzysztof Lis,  uczeń klasy 3E, postanowił podzielić się refleksjami na temat tego projektu:

Pierwszego dnia warsztatów można było dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o rodzajach rachunków bankowych, sposobach oszczędzania i produktach finansowych ułatwiających oszczędzanie, sposobach inwestycji, a także o tym, jak bezpiecznie przeprowadzać transakcje bankowe. Drugiego dnia warsztatów zapoznawaliśmy się z tematem prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak dobrze napisać CV, list motywacyjny i jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Uważam, że z perspektywy młodego człowieka wiedza ta jest bardzo cenna, szczególnie z tego powodu, że jest to czas, w którym podejmujemy dość istotne decyzje rzutujące na naszą przyszłość. Najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów byli nagradzani, co było miłym dodatkiem. Była też możliwość uczestnictwa w indywidualnym doradztwie zawodowym. Najbardziej interesowało mnie zagadnienie dotyczące zarządzania finansami osobistymi. Uważam, że jest to istotne, by w młodym wieku nauczyć się rozsądnego zarządzania własnymi pieniędzmi. Dodatkowo dla mnie, jako ucznia, który w tym roku kończy liceum, ważne było zagadnienie związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Mam pomysł, by w przyszłości prowadzić własny biznes, a na warsztatach dowiedziałem się jak praktycznie założyć taką działalność oraz jak pozyskać środki na jej rozwój. Poza tym było to dobre odświeżenie  wiedzy zdobytej podczas lekcji z podstaw przedsiębiorczości.

« z 22 »
Skip to content