poniedziałek, 22 lipca, 2024
Aktualności

21 marca 2019r. Dniem Matematyki w I LO w Parczewie

Dzień Matematyki został stworzony po to, by dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację „Word Education Games” w 2007r. W Polsce pierwsze obchody odbyły się 12 marca 2014r. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki 2019 jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, patronat merytoryczny sprawuje e-math.pl

21 marca 2019r. z okazji Dnia Matematyki w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej matematyczny. Zgodnie z hasłem przewodnim „Matematyka dzika”, pytania z zakresu matematyki i nauk pokrewnych były luźno związane z dziką przyrodą w Polsce.  Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej, wystarczył otwarty umysł i chęć zabawy matematyką. Można było korzystać z kalkulatora i tablic matematycznych.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy III E w składzie: Damian Kozak, Patrycja Bobruk, Michał Piątek i Katarzyna Szwaj. Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo zespoły reprezentujące klasę I C  (Kacper Kopiński, Damian Gaj, Oliwia Jarosz, Zuzanna Żelazowska) i klasę II E (Kacper Wąsowski, Alicja Bryguła, Magdalena Czech, Katarzyna Junak). Trzecie miejsce zajął zespół uczniów z  klasy II D (Grzegorz Sidorczuk, Łucja Milaniuk, Laura Pietrzykowska, Maciej Sokół). Na wyróżnienie zasługują wyniki uzyskane przez przedstawicieli klasy I A (Mateusz Kotiuk, Julia Bzoma, Małgorzata Markowska, Łucja Waniowska).

Również 21 marca 2019r. 23 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Wyniki tego konkursu poznamy dopiero w maju.

« z 10 »
Skip to content