środa, 24 lipca, 2024
Aktualności

Konkurs Wiedzy o Malcie

Serdecznie zapraszamy  wszystkich uczniów naszej szkoły,  gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych z całego powiatu parczewskiego  do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy o Malcie, organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Parczewie.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

6 marca 2019r. oraz 25 marca 2019r.

Podczas pierwszego etapu uczniowie  będą rozwiązywali test  wyboru o Malcie w oparciu o załączone na naszej stronce internetowej pytania. W drugim etapie gimnazjaliści i ósmoklasiści rozwiążą test leksykalno-gramatyczny, natomiast licealiści wygłoszą prezentacje na wybrane tematy związane z  Maltą.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego.

TEMATY PREZENTACJI  LICEUM:

  1. Śladami obiektów światowego dziedzictwa na Malcie (UNESCO Sites)
  2. Tajemnice Zakonu Maltańskiego
  3. Zakon Maltański w przeszłości i dziś
  4. Barok na Malcie
  5. Smaki, dźwięki i kolory Malty
  6. Mój prywatny przewodnik po stolicy Malty
  7. Malta w filmach

Malta – regulamin 2019

MALTA SAMPLE QUESTIONS 2019

zał.1 karta zgłoszenia na konkurs MALTA 2019

Skip to content