wtorek, 25 czerwca, 2024
Aktualności

Konkurs Wiedzy o Kanadzie – podsumowanie pierwszego etapu

Mamy już za sobą pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Kanadzie.  W czwartek  22 marca, 2018r. w zmaganiach konkursowych wzięło udział  25 uczniów z naszego liceum. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły także: Szkoła Podstawowa nr 3  im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie, Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi  w Milanowie, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej  w Dębowej Kłodzie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki  w Sosnowicy, Szkoła Podstawowa im. SGO „Polesie” w Jabłoniu.

Wszyscy uczestnicy rozwiązywali test, który wymagał od nich  wiedzy na temat geografii, historii i kultury  Kanady.

Do kolejnego etapu, który odbędzie się 9 kwietnia,  2018r.  zakwalifikowały się następujące osoby: Katarzyna Szwaj, Ada Rojewska,  Michał Piątek, Oliwia Wodzińska, Przemysław Kucyk, Daniel Siepsiak, Agata Kowalik.

Przed finalistami stoi teraz zadanie  polegające na przygotowaniu  wystąpienia na temat jednego z wybranych aspektów kultury  Kanady, wsparte  prezentacją multimedialną.

9  kwietnia o  godz. 9.00 w murach naszej szkoły  powitamy też   finalistów w kategorii gimnazjum – przed nimi test leksykalno-gramatyczny.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za szczęśliwych finalistów trzymamy kciuki.

PROPOZYCJE TEMATÓW  WYSTĄPIEŃ – CANADA

  • Kanadyjska architektura
  • Rdzenni mieszkańcy Kanady i ich kultura
  • Maud Lewis – ikona  kandyjskiego malarstwa ludowego ( ewentualnie porównanie z Nikiforem)
  • Odkrywcy Kanady
  • Hockey i inne sporty w Kanadzie
  • Sekrety „ Ani z Zielonego Wzgórza” L. M . Montgomery
  • Cuda natury w Kanadzie
  • Kanada a przemysł filmowy
Skip to content