piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Wizyta przedszkolaków

W ramach realizowanego przez nas programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMY” organizujemy spotkania czytelnicze z dziećmi z przedszkola „Pod Krasnalem”. Tym razem zaprosiliśmy je do naszej szkoły, żeby mogły zobaczyć, gdzie i jak się uczymy. Na początku dzieci brały udział w zajęciach w bibliotece: dowiedziały się jaką rolę pełni biblioteka, jakie rodzaje książek się w niej znajdują, dlaczego należy dbać o książki i w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Następnie dzieci przeszły do sali, w której odbywała się lekcja języka angielskiego i tutaj przedszkolaki zadziwiły nas świetną znajomością angielskiego, a na koniec pięknie zaśpiewały piosenkę – oczywiście po angielsku. Kolejna część spotkania odbyła się w świetlicy szkolnej i było to odczytanie z podziałem na role opowiadania „Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?” Po przeczytaniu opowiadania Święty Mikołaj przybył osobiście i zadawaliśmy mu z dziećmi pytania: skąd przybył, czy dostaje dużo listów od dzieci i jak sobie radzi z dostarczaniem tak dużej ilości prezentów. Odwiedziła nas także pani Dyrektor i podarowała dzieciom kolorowe długopisy, a Mikołaj poczęstował dzieci słodkościami ze skarpety. Przy pożegnaniu nasi mali goście mówili, że z chęcią przyjdą do naszej szkoły jeszcze raz. Cieszymy się, że im się spodobało u nas, a i dla każdego z nas było to ciekawe i radosne doświadczenie.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego niecodziennego spotkania.

Wolontariusze czytelniczy z klasy I a

Skip to content