piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Konkurs Juvenes Translatores

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny została zakwalifikowana do udziału w konkursie Juvenes Translatores, którego organizatorem jest Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej (DGT)

Konkurs ma na celu propagowanie nauki języków obcych i zapoznawanie młodzieży ze sztuką przekładu oraz zapoznanie młodzieży ze studiami tłumaczeniowymi i uświadomienie im, że w Europie rośnie zapotrzebowanie na usługi tłumaczy. Konkurs Juvenes Translatores daje uczniom możliwość przekonania się na własnej skórze, czym jest praca zawodowego tłumacza. Przy ocenie prac jury zwraca uwagę na:
• poprawność tekstu
• prawidłowe stosowanie pojęć
• umiejętność płynnego wyrażania się na piśmie w wybranym języku (ogólna czytelność tłumaczenia)
• pomysłowość zastosowanych rozwiązań.
Konkurs odbędzie się w czwartek 23 listopada 2017r. W konkursie może wziąć udział pięciu uczniów urodzonych w 2000 roku. Każdy z uczestników sam wybiera języki przekładu. Zachęcamy do udziału!
Aneta Bryda (opiekun konkursu)

Regulamin konkursu

Skip to content