sobota, 26 października, 2024

Noc i Moc Bibliotek w naszej szkole

„Moc Bibliotek” to hasło tegorocznej dziesiątej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Nasza szkoła po raz piąty przyłączyła się do akcji organizując  wydarzenie w piątkowy wieczór (11.10).

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy rozmową na temat supermocy bibliotek, wśród których można wymienić: moc zbiorów, moc „realu”, moc czytania, moc zaufania, moc różnorodności. Następnie tworzyliśmy absurdalną opowieść odczytując pierwsze zdanie z 30 strony wybranej książki przez wszystkich uczestników wydarzenia. Kolejną aktywnością był konkurs ze znajomości literatury, wiedzy ogólnej, biblioteki, szkoły – kto pierwszy odpowiedział na pytanie konkursowe i uzbierał najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymywał nagrodę – słodki upominek. Ciekawym punktem spotkania była przygotowana i w zajmujący sposób omówiona, przez Kingę z klasy IV b, prezentacja „Jak napisać książkę”, w której zawarte były cenne wskazówki dla młodych adeptów sztuki pisania. Spotkanie zakończyło się rozmową przy herbacie o różnych pasjach i zainteresowaniach uczestników wydarzenia.

Noce Bibliotek mają na celu promowanie książek i czytania oraz samych bibliotek jako miejsc integrujących środowisko lokalne i wzmacniających więzi społeczne.

Relację ze spotkania można także znaleźć na portalu Podlasie 24 https://parczew.podlasie24.pl/kultura/noc-w-bibliotece-lo-im-m-kopernika-w-parczewie-20241012142656 .