poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Lubelski Festiwal Nauki

21.09.2021 uczniowie klasy 3BN naszego liceum w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki uczestniczyli w projekcie realizowanym w trybie online: „Oszczędź sobie… na przyszłość! Uczeń – pracownik – emeryt”.

Część plenarna składała się z następujących modułów:

1. Spotkajmy się na UMCS – prezentacja uczelni.
  2. Systemy emerytalne na świecie – dr hab. Teresa Bednarczyk, prof. UMCS.
  3. Polski system emerytalny – Piotr Waszak, dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Lublinie.
  4. Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe – dr Ilona Skibińska-Fabrowska, dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie.

Konferencja dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego została  zorganizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Lublinie, Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie. Wydarzenie to przygotował zespół w składzie:  dr hab. Teresa Bednarczyk, dr Ilona Skibińska-Fabrowska, mgr Ewa Waszkiewicz, mgr Marek Momot, mgr Maciej Raszewski, mgr Piotr Waszak pod kierownictwem dr inż. Anny Jasińskiej.

Spotkanie w interesujący sposób pozwoliło usystematyzować i pogłębić treści realizowane podczas podstaw przedsiębiorczości w klasie drugiej.