piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Konkurs Wiedzy Biblijnej

W czwartek, 18 kwietnia  trzy uczennice naszego liceum wzięły udział w etapie diecezjalnym 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres tematyczny tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmuje Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie. Uczestnicy najpierw mierzyli się z częścią pisemną, a następnie najlepsza siódemka przystąpiła do części ustnej. Do drugiej części konkursu dostały się Andżelika Włoszek i Maria Lewczuk z LO w Parczewie. Po części ustnej Andżelika Włoszek zajęła 5 miejsce, a Maria Lewczuk 3, które uprawnia do  reprezentowania naszej diecezji w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca br. w Niepokalanowie.

Na zwycięzców etapu finałowego czekają nagrody główne, którymi są indeksy na wyższe uczelnie oraz zagraniczne pielgrzymki. Uczestnicy etapu diecezjalnego otrzymali upominki, vouchery, urządzenia elektroniczne oraz nagrody książkowe. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca wraz z katechetą zostali zaproszeni do udziału w Spotkaniu Młodych z Biblią, które zostało zaplanowane na 13-14 maja br. na Jasnej Górze. Jest to spotkanie edukacyjno-formacyjne, połączone z warsztatami biblijnymi, które Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” organizuje dla uczestników Konkursu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom naszego liceum, którzy wzięli udział w etapie szkolnym oraz diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Gratulujemy i dziękujemy również katechetom ks. dr Marcinowi Prudaczukowi i ks. Janowi Kociubińskiemu za przeprowadzenie etapu szkolonego oraz przygotowanie młodzieży do dalszych etapów.  Marii Lewczuk życzymy powodzenia w reprezentowaniu naszej szkoły i diecezji w etapie ogólnopolskim.

Skip to content