poniedziałek, 22 lipca, 2024
Aktualności

Wyniki konkursów ogłoszonych z okazji Roku Polskiego Romantyzmu

W ubiegły piątek zostały zaprezentowane społeczności szkolnej wyniki konkursów ogłoszonych z okazji Roku Polskiego Romantyzmu. W konkursie „Czucie i wiara – romantyzm w obiektywie” trzeba było wykonać zdjęcia inspirowane wybranym utworem romantycznym. Natomiast w konkursie poetyckim „Świtezianka 2022” uczniowie mieli za zadanie ułożyć współczesną wersję ballady Adama Mickiewicza. W swoich pracach uczniowie wykazali się kreatywnością i niebanalnym podejściem do tematu. Efekty ich pracy można podziwiać na wystawie w auli szkoły.

W konkursie „Czucie i wiara” – romantyzm w obiektywie, jury w składzie: Aleksandra Golecka, Natalia Staszczuk – przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego i pan Artur Michaluk, przyznało następujące miejsca:

I Miejsce – Ada Laskowska z klasy II d za zdjęcie inspirowane balladą „Romantyczność” Adama Mickiewicza,

II miejsce – Jagoda Dułak i Julia Babicz z klasy I a za zdjęcie do „Balladyny” Juliusza Słowackiego,

III Miejsce – Kinga Kułak z klasy II b za zdjęcie inspirowane „Dziadami” Adama Mickiewicza.

Wyróżnienia otrzymali: Filip Bożym z klasy II b za zdjęcie do wiersza „Niepewność” Adama Mickiewicza, Marcelina Michaluk z klasy I d za zdjęcie do „Dziadów” Adama Mickiewicza i Natalia Pawłowska z klasy I b za zdjęcie do „Ody do wolności” Juliusza Słowackiego.

W konkursie poetyckim „Świtezianka 2022”, jury w składzie: Pani Bożena Maliszewska, Aleksandra Golecka, Natalia Staszczuk – przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, przyznało następujące miejsca:

I Miejsce – Adrian Bednarz z klasy IV dn,

II Miejsce – Krystian Kozak z klasy I d,

III Miejsce – Mikołaj Rębiś z klasy I b,

oraz wyróżnienie Kinga Kułak z klasy II b.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do odwiedzania wystawy.

Skip to content