poniedziałek, 22 lipca, 2024
Aktualności

Wystawa „August Zamojski”

18 listopada mieliśmy przyjemność zapoznania się z życiem i pracą artystyczną Augusta Zamojskiego (1893-1970) znanego rzeźbiarza urodzonego w Jabłoniu w rodzinie arystokratycznej. Pani Irena Mospinek z jabłońskiego muzeum omówiła wystawę “August Zamojski”, która była prezentowana w auli naszej szkoły. August Zamojski przez całe życie poszukiwał własnej drogi twórczej, mając na uwadze powinności wynikające z samego pochodzenia, jak i świadomość własnego talentu. To bardzo ciekawa postać, gdyż oprócz działalności artystycznej czynnie uprawiał sport, interesował się nowinkami technicznymi, robił zdjęcia, kręcił filmy. Na koniec spotkania otrzymaliśmy zaproszenie do odwiedzenia muzeum w Jabłoniu.

W zbiorach naszej biblioteki znajdują się publikacje o Auguście Zamojskim, z którymi warto się zapoznać: W kręgu Augusta Zamojskiego: studia z historii sztuki, w czterdziesta rocznicę śmierci artysty i Zamojscy w Jabłoniu.

Skip to content