piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Październik stał się dla maturzystów naszego liceum okazją do pielgrzymowania na Jasną Górę. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, we wspólnej Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, zwiedzili z przewodnikiem Salę Rycerską oraz Skarbiec, w którym zobaczyli najznakomitsze wota, mogli wejść na Wieżę Jasnogórską.

Uczestnicy Pielgrzymki za sprawą Matki Najświętszej prosili o Bożą łaskę, modlili się o światło i dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych, wyboru drogi powołania i zawodu. Wspólne pielgrzymowanie było okazją nie tylko do przeżyć religijnych, ale również do radości z bycia razem z koleżankami, kolegami i wychowawcami. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Marcinowi Prudaczukowi za zorganizowanie tegorocznej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę.

Skip to content