piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Uczniowie klasy III BN na wycieczkach w Lublinie

10 marca 2022r.  uczniowie klasy 3BN naszego liceum obejrzeli spektakl „Nad Niemnem” w Teatrze Juliusza Osterwy w Lublinie.

29 kwietnia 2022r.  uczestniczyli w przedsięwzięciu współfinansowanym z programu „Warto być Polakiem” organizowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym obejrzeli spektakl historyczny „Zapora. Nigdy się nie poddamy!” przedstawiający losy majora Hieronima Dekutowskiego, pseudonim Zapora, opowiadane  wspomnieniami żołnierzy. Zapora to bohater zapomniany, niewygodny, cichociemny – dowódca, komendant, „Stary”. Podstawą dramaturgiczną są zmagania grupy aktorskiej pracującej nad nową premierą, graną przed widzami. Wydarzeniom scenicznym towarzyszy muzyka – współczesne, gitarowe aranżacje przedwojennych szlagierów i piosenek partyzanckich oraz oszczędna  scenografia, wsparta multimediami.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Galerii Olimp, gdzie brali udział w zajęciach sportowych rywalizując ze sobą w grze w kręgle.

Opiekunami podczas tych wycieczek byli: Pani Dyrektor – Beata Tryniecka oraz nauczyciele – Dariusz Dziuba i Grażyna Czech.

Skip to content