czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Literackie Andrzejki

W czasie Literackich Andrzejek odbywających się w bibliotece przypomnieliśmy tradycje związane z Andrzejkami, a że dotyczą one spraw miłosnych młodych ludzi, przeplatały się one z nastrojowymi wierszami Haliny Poświatowskiej:

„pytasz czemu pociąga mnie magia liczb

liczbą wyrazić pragnę nieskończoność

mojej tęsknoty mojej miłości”.

Nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb: losowania symboli i rzucania kostkami. Zapraszaliśmy także do psychozabawy „Książka a charakter”, w której osoba podawała swoje zainteresowania literackie, a wróżący określali  cechy jej  osobowości. Inną odmianą wróżb związanych z książkami było losowanie karteczek z tytułami książek w kategoriach: Co mnie czeka?, To On?, To Ona? Wybrane tytuły były wyłożone na stolikach, można było wylosowane książki przejrzeć i wypożyczyć.

Pamiętajmy, że tak naprawdę to tylko od nas zależy, czy spełnią się nasze marzenia. Jeśli dzięki nim będziemy zadowoleni, uśmiechnięci i lepsi dla innych, to będziemy mogli powiedzieć, że nasze marzenia się spełniły.

W przygotowanie imprezy zaangażowały się uczennice z Klubu Książki: Marysia (I d), Emilka (I d), Kinga (I b) oraz Basia i Ada z klasy I d.

« z 10 »
Skip to content