poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Aktualności

Sukces literacki Michała Izdebskiego

Miło nam poinformować, że Michał Izdebski z klasy III a (już nasz absolwent) zdobył I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie O Złoty Karton III LO we Wrocławiu pod hasłem „Biały kwadrat na białej ścianie”.

Prace przesłane na konkurs oceniało jury, w skład którego weszli wrocławscy poeci:

Klara Nowakowska, Jacek Bierut, Rafał Różewicz i Justyna Paluch – pomysłodawczyni konkursu, nauczyciel bibliotekarz III LO, gdzie prowadzi Grupę Poetycką HURTOWNIA (jest też autorką bloga dla rodziców, w którym nie stroni od poezji).

Michał nie mógł odebrać nagrody osobiście, ale relację z finału konkursu można obejrzeć tutaj , a kończy się ona odczytaniem przez panią Justynę Paluch nagrodzonego wiersza Michała.

Oto komentarz Michała po otrzymaniu nagrody: Czasami na horyzoncie pojawia się szansa, którą możemy zignorować albo zaryzykować i uwierzyć własnym zdolnościom, wyzbywając się niepotrzebnego kompleksu prowincjusza. Trzeba dać sobie szansę zaprezentowania własnego dorobku twórczego i utwierdzenia się w tym, że to co robimy ma wartość i może się podobać. W każdym z nas tkwi ogromny potencjał zdolności, który warto odkrywać i doskonalić.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy rozwijania talentu, nieustającej weny twórczej, zapału do pisania i satysfakcji z twórczości, która sprawia, że nasze życie staje się pełniejsze i piękniejsze.

Skip to content