piątek, 24 maja, 2024
Aktualności

Dzień Matematyki w I LO w Parczewie

W naszej szkole Dzień Matematyki obchodzony był po raz trzeci. Turnieje zostały przeprowadzone on-line za pomocą aplikacji MS Teams. 12.03.2021r. uczniowie klasy 2BN uczestniczyli w Turnieju Matematycznym „Pieniądze to nie wszystko”. Najwyższe wyniki uzyskali: Kamila Dębowczyk, Tomasz Golecki, Paulina Leszcz i Adam Panasiewicz. Uczniowie z I grupy klasy 2B obchodzili Dzień Matematyki z polskimi przysłowiami. Za rozwiązanie testu najwięcej punktów otrzymali: Ewa Dzyr, Kacper Nadgrodkiewicz, Mateusz Haczkur, Aleksandra Osipiuk i Maksymilian Błaszczyk. 15.03.2021r. w Turnieju Matematycznym „Matematyka Dzika” brali udział uczniowie klasy 2D. Bezbłędnie test rozwiązali:  Sandra Kołodziejczyk, Szymon Bylicki, Dawid Czarnacki i Maciej Markowski.

          Ogólnopolski Dzień Matematyki obchodzony jest od 12 marca 2014r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod patronatem merytorycznym  e-math.pl. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich, ale przede wszystkim tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, dlatego też zadania nie wymagają specjalistycznej wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie jasnej stronę tej nauki…

Międzynarodowy Dzień Matematyki jest obchodzony 14 marca, został proklamowany Rezolucją 40. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 2019r. Hasło przewodnie 2020r. „Matematyka jest wszędzie” wskazywało na matematykę jako część dziedzictwa kulturowego ludzkości, stanowiącą podstawę wszystkich technologii i narzędzie rozwoju. Matematyka jest obecna w sztuce, muzyce i grach, dla ludzkiej przyjemności i dobrego samopoczucia. W tym roku tematem obchodów jest „Matematyka dla lepszego świata”. W obliczu pandemii COVID-19, matematyka dostarcza swoich modeli i narzędzi, które pomogą nam zrozumieć, monitorować i kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa. Służy również do tworzenia prognoz pogody i przygotowania się na klęski żywiołowe. Ostrzega nas przed zmianami klimatycznymi i pomaga nam przewidywać i łagodzić ich konsekwencje. Ma kluczowe znaczenie dla efektywnej organizacji społeczeństw z korzyścią dla wszystkich obywateli. Optymalizuje sieci transportowe i komunikacyjne oraz umożliwia inteligentne planowanie i zarządzanie systemami zdrowotnymi, gospodarczymi i społecznymi. Nauka i matematyka odgrywają kluczową rolę w kierowaniu decyzjami w celu promowania pokoju i sprawiedliwości społecznej.

Dzień matematyki 2021
« z 7 »
Skip to content