poniedziałek, 20 maja, 2024
Aktualności

„Uczyń ze swojego życia arcydzieło”

Rok 2020 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Świętego Jana Pawła II dla uczczenia 100 rocznicy urodzin papieża.

Święty Jan Paweł II był człowiekiem pokoju i nadziei. Z niespotykaną pogodą i miłością, ale i niezwykłą siłą i pewnością wskazywał całemu światu, każdej wspólnocie, wszystkim ludziom, każdemu człowiekowi, jak życie czynić bardziej ludzkim. Uczył nas, że żadna wspólnota nie może przetrwać bez prawdziwej solidarności, ale także solidarność nie może istnieć bez miłości. Pozostaje On dla nas drogowskazem, zgodnie z którym możemy pewnie kroczyć przez życie.

Planujemy w naszej szkole obchody roku pod hasłem „Uczyń ze swojego życia arcydzieło” wywiedzionym ze słów świętego: „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”

W związku ze zbliżającym się dniem (16 października) wyboru Karola Wojtyły na papieża zapraszamy uczniów do projektu, w którym poszczególne klasy mają za zadanie stworzyć plakat inspirowany myślą Jana Pawła II.

Minimalna wielkość plakatu to format A3. Technika wykonania dowolna.

Prace należy dostarczyć do dnia 14 października do sali 34 lub do biblioteki.

Planowana jest wystawa prac w holu szkoły.

Informacji o projekcie udziela ks. Łukasz Kałaska i p. Bożena Prokopiuk.

Skip to content