piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Dzień bez samochodu

Za nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week). Polska angażuje się w tę inicjatywę już po raz szósty a nasza szkoła wzięła w niej udział po raz pierwszy. Z tej okazji uczniowie klasy IID przygotowali wydarzenia promujące zrównoważony rozwój, zwracając szczególną uwagę na ograniczenie przemieszczania się samochodem na rzecz roweru. Powstały plakaty promujące poruszanie się na dwóch kółkach, plac przed szkołą zdobił odnowiony rower, który miał zachęcać i przypominać o korzystaniu z tego przyjaznego środowisku środka transport. Ponadto uczniowie naszego liceum mogli wziąć udział w konkursie na najliczniejszą grupę uczniów na rowerach w danej klasie. Mamy nadzieję, sądząc po wypełnionym rowerami parkingu przed szkołą, że miłośników ekologicznych dwóch kółek jest wśród nas sporo.

Skip to content