czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Szkolna Akademia Finansów

W dniach 10-11.09.2020 uczniowie naszego liceum uczestniczyli w drugiej edycji programu Szkolna Akademia Finansów organizowanego przez Fundację Polska Przedsiębiorcza i NBP.

Pan Tomasz Karwowski przeprowadził dwa warsztaty tematyczne trwające po 90 minut, jeden z przedsiębiorczości, drugi z zakresu edukacji finansowej. 32 uczniów klasy II BN poszerzyło wiedzę z zakresu tworzenia wyróżniających się dokumentów aplikacyjnych do pracy, wskazówek wspomagających rozmowy kwalifikacyjne, planowania kariery zawodowej, podstawowych produktów finansowych, korzyści płynących z długoterminowego oszczędzania, rozważnego zarządzania budżetem osobistym, inwestowania na czas emerytury i zagrożeń rynku finansowego. Nagrody za aktywność podczas zajęć otrzymali: Marcel Wróblewski, Mateusz Walo, Magdalena Filipek, Gabriela Kopiś i Adam Panasiewicz.

55 uczniów skorzystało z indywidualnych konsultacji z doradztwa zawodowego  prowadzonych przez Panią Magdalenę Przybysz, Pana Tomasza Karwowskiego i Pana Tomasza Neubaera.

Organizator projektu  wydał „Podręcznik. Finanse osobiste, przedsiębiorczość, rekrutacja”, autorem którego jest Michał Gajewski. Szkoła otrzymała nieodpłatnie 10 egzemplarzy tego podręcznika. Korzystając z linku http://szkolnaakademiafinansow.pl/podrecznik/ można pobrać nieodpłatnie podręcznik w wersji elektronicznej.

« z 13 »
Skip to content