wtorek, 25 czerwca, 2024
Aktualności

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” – wyniki

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach tegoroczny test został przeprowadzany w sferze wirtualnej. Uczniowie brali w nim udział, korzystając z komputera lub innego urządzenia multimedialnego oraz połączenia z Internetem.  Ze względu na zdalny charakter konkursu w tym roku uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązywanie zadań. Chociaż w pierwszej sesji testowej nie obyło się bez problemów technicznych, organizatorzy szybko wyciągnęli wnioski i właściwy konkurs odbył się zgodnie z harmonogramem. 28.05.2020r. z zadaniami konkursowymi zmagali się uczestnicy kategorii Student, następnego dnia – Junior. Partnerem technologicznym konkursu Kangur Matematyczny 2020 została gdańska firma Learnetic SA, będąca twórcą platformy Dzwonek.pl.

W poszczególnych kategoriach w naszym liceum najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie:

Junior  – absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej: Martyna Gomółka, Mateusz Walo i Tomasz Golecki z klasy 1BN;

Junior – absolwenci gimnazjum: Dawid Czarnacki i Maciej Markowski z klasy 1D, Katarzyna Kuflowska z klasy 1B;

Student – Damian Gaj z klasy 2C, Nadzieja Krasucka i Katarzyna Makówka z klasy 2B.

Skip to content