piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Konkurs „KEEP CALM…”

Z pewnością większość osób natknęła się w świecie realnym lub wirtualnym na hasło rozpoczynające się od słów ” KEEP CALM…,” ale może nie każdy wie jaka jest historia tego cytatu.

Otóż wiosną 1939 r. w Wielkiej Brytanii pojawiły się na ulicach plakaty mające na celu podniesie na duchu wszystkich mieszkańców Wysp. Wśród zaproponowanych haseł znalazło się też słynne KEEP CALM and CARRY ON. Niestety, nigdy nie zostało pokazane publicznie. Swoją popularność zyskło dopiero w 2000r.

Zainteresowani mogą obejrzeć wideo prezentujące historię KEEP CALM:

https://www.youtube.com/watch?v=FrHkKXFRbCI

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz uczniów naszej szkoły partnerskiej z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Czeskim Cieszynie do zaprojektowania własnej wersji plakatu KEEP CALM, który mógłby motywować i dodać otuchy w czasach epidemii i zdalnego nauczania. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz wzięcia udziału w konkursie.

Regulamin konkursu Keep Calm

zgoda na przetwarzanie danych KEEP CALM

Skip to content