piątek, 24 maja, 2024
Aktualności

100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”

(Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)

Dziś, 18 maja przeżywamy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Jest to doskonała okazja do refleksji, przypomnienia Jego nauczania oraz przemiany życia na lepsze.

Jan Paweł II jest autorytetem zarówno dla ludzi młodych jak i starszych. Uczył jak kochać i pokazywał to przykładem swojego życia. Patrzył na ludzi z wielką dobrocią, miłością, i życzliwością. Mówiąc: „Nie lękajcie się” niósł wsparcie w trudnych chwilach, pomoc oraz wiarę w lepszą przyszłość. Wydobywał to, co najpiękniejsze w człowieku.

Szukałem Was, teraz Wy do mnie przychodzicie” – Jan Paweł II szukał ich, a oni przychodzili do niego. Oczywiście, że mowa tu o młodzieży. To dla niej Papież Polak w 1985 r. zapoczątkował spotkania, które organizowane w formie religijnego festiwalu skupiały młodych z całego świata. Ten Wielki Polak wiele uwagi poświęcał młodym ludziom, w których pokładał nadzieję. Przypomnijmy słowa skierowane do młodych:

Bądźcie wymagający wobec otaczającego was świata, ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych. Jesteście synami Bożymi: bądźcie z tego dumni!” (Częstochowa 15 sierpnia 1991)

Pamiętając o dzisiejszym święcie, warto przypomnieć ważne dla naszej społeczności lokalnej wydarzenie. 14 czerwca 1964r. w Parczewie Episkopat Polski zebrał się pod przewodnictwem kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, z udziałem ówczesnego abpa Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, dla uczczenia 400-lecia Soboru Trydenckiego.

Poniżej umieszczamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Skip to content