czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Wycieczka na lodowisko i pokazy chemiczne 31.01.2020r.

31 stycznia 2020 r. klasy o profilu biologiczno-chemicznym: 1dn, 1d, 2b uczestniczyły w wycieczce do Lublina.
Pierwszym celem podróży było lodowisko, które okazało się być niesamowitą atrakcją. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Głównym celem wycieczki były pokazy chemiczne prowadzone na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie przez pracowników naukowych tego wydziału. Była to ciekawa lekcja poglądowa, pokazująca inne oblicze chemii- nauki pasjonującej młode umysły. Jej doświadczalna, niezwykle spektakularna strona przyciągnęła uwagę wszystkich uczniów. Taka forma nauki z  pewnością była czymś nowym i pomogła w zapamiętaniu ważnych kwestii, nie tylko z dziedziny chemii, ale także  biologii. Dla wielu uczniów tego typu pokazy mogą być wskazówką i początkiem przyszłej kariery.

Opiekunami wycieczki były: p.R. Maksymowicz, p.A. Burzec, p.A. Bryda.

 

Skip to content