czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

„Książka z plecaka”

W minioną sobotę uczniowie z klas humanistycznych wzięli udział  w VI Warsztatach „Książka z plecaka” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Autorski projekt profesora Lecha Giemzy oparty jest na idei partnerstwa i współpracy uniwersytetu ze szkołami. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczą w projekcie niemal od początku jego istnienia.

Warsztaty obejmowały trzy spotkania:

  1. dr Rafał Pastwa: FOMO (Fear of missing out) w zmediatyzowanym świecie.
  2. dr hab. Zdzisław Kudelski: Gustaw Herling-Grudziński – nie tylko “Inny świat”.
  3. prof. Lech Giemza: Kocham Cię jak Holandię. Holandia w esejach Zbigniewa Herberta.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z niezwykle wartościowych warsztatów i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę wszystkich prowadzących. Szczególnie jednak dziękujemy nieocenionemu
prof. Lechowi Giemzie.

Należy nadmienić, iż w 5 minut po pierwszym wykładzie ukazał się w lubelskim „Gościu niedzielnym” artykuł ks. Rafała Pastwy dotyczący owych warsztatów. Zachęcamy do lektury: https://lublin.gosc.pl/doc/5970081.Co-robi-mlodziez-w-sobote-na-uniwersytecie-Uczestniczy-w

Skip to content