piątek, 24 maja, 2024
Aktualności

„Znajdź pomysł na siebie”

W poniedziałek 21.października uczniowie naszego liceum wzięli udział w programie artystycznym o nazwie: „Znajdź pomysł na siebie”.

Badania socjologiczne dowodzą, że młody człowiek szuka w życiu szeroko pojętego szczęścia. W trakcie 100 minutowego spotkania realizatorzy próbowali – niekiedy w żartobliwy  sposób – sprawdzić gdzie dziś warto szukać: szacunku, miłości i akceptacji, bo ich zdaniem m.in. w tych trzech wartościach można ująć słowo „szczęście”.

Program obejmował m.in. konkursy, skecze, prezentacje oraz pokaz beat-boxu – w wykonaniu jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej dziedzinie – prykONE, a także koncert członków zespołu Full Power Spirit.

Występ oparty był o utwory z projektów „HIP-HOP DEKLAOG” (płyta ukazała się w 2004 roku i wywołała duże zainteresowanie nie tylko wśród mediów, ale przede wszystkim wśród młodych ludzi) oraz „8BŁOGOSŁAWIEŃSTW – SIŁA SERCA KONTRA SIŁA PIĘŚCI” (który jest kontynuacją poprzedniego wydawnictwa), a także o utwory z projektu „7 GRZECHÓW”, nad którym obecnie pracujemy.

Projekt „Znajdź pomysł na siebie” był skonstruowany w taki sposób, by zaktywizować wszystkich jego uczestników i zachęcić ich do aktywnego przeżywania młodości.

Program artystyczny podparty jest świadectwami z życia artystów. Zawiera on także elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany jest na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY. Słowo mówione, śpiewane czy też rapowane artyści podpierali obrazem wykorzystując do tego celu specjalnie przygotowane wizualizacje.

Nasi goście, jak zwykle w naszej szkole, zostali przyjęci z szacunkiem, chęcią przyjęcia nowej wiedzy i życzliwością. Dziękujemy

« z 11 »
Skip to content