poniedziałek, 20 maja, 2024
Aktualności

OSTATNI ROZKAZ

11 października 2019r. w Parczewie zostało wystawione WIDOWISKO POETYCKO-MUZYCZNE „OSTATNI ROZKAZ GEN. FRANCISZKA KLEEBERGA„. Spektakl ukazał 1000 lat dziejów Polski – sceny ukazujące chrzest Polski, powstanie kościuszkowskie, zryw niepodległościowy, Orlęta Lwowskie, polskich ułanów, bohaterstwo żołnierzy września 1939r. Przedstawiono także wiele znanych fragmentów tekstów z literatury polskiej. Odśpiewano najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w to przedsięwzięcie i wzięli udział w przedstawieniu. Byli to: Michał Kościan, Hubert Czuryło, Rafał Wójciuk, Paweł Prokopiuk, Mikołaj Kowalik, Andrzej Trześniewski, Zofia Bokiniec, Damian Gaj, Jakub Piekarski, Dawid Czarnacki, Daniel Polanowski, Adrian Mostowiec, Julia Grzeszczuk, Igor Sternik, Kinga Filipek, Natalia Woźniak, Weronika Chomicz, Julia Robak, Anna Czarnacka, Ewelina Trubalska, Adrianna Golec, Martyna Gomółka.

Skip to content