środa, 24 lipca, 2024
Aktualności

Dzień Kultur w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Parczewie

Tegoroczny Dzień  Kultur odbył się wzorem lat ubiegłych w związku z wizytą zagranicznych wolontariuszy. Dotychczas odwiedzili nas  przedstawiciele takich krajów jak  Filipiny, Sri Lanka, Egipt, Węgry, Turcja, Chiny, Rumunia, etc.

Dzień ten był wyjątkowy ponieważ obchodzimy właśnie dziesiątą rocznicę współpracy z organizacją studencką AIESEC Polska, oddział w Lublinie.

Od 10  lat wizytom wolontariuszy towarzyszą różne inicjatywy naszych uczniów – koncerty, pokazy talentów, warsztaty w Hołownie, a także  pogodne wieczory, które nazwaliśmy Wieczorami  lub tak jak  w tym roku  Dniami Kultur.

Miniony  Dzień  Kultur postanowiliśmy  zamienić w muzyczne show, które poprowadzili  Julia Turek, Kacper Kopiński i Daniel Polanowski .

Każda  klasa zaprezentowała swoją wersję teledysku wybranego przez siebie wykonawcy lub wykonawców.  Jako pierwsze  zatańczyły  trzy uczennice z klas pierwszych ( 1b, 1d, 1dn), następnie wystąpiła klasa 2b z  piosenką  z High School Musical „We are all in this together.”  Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie całej choreografii towarzyszącej ich teledyskowi.  Bardzo oryginalnie podeszła do tematu klasa 2a, która przedstawiła na scenie w  krótkich ujęciach aż kilku wykonawców –m.in. nieśmiertelnego  Elvisa, Michaela Jacksona czy Britney Spears. IIId także zdecydowała się na niebanalne połączenie rytmów z lat pięćdziesiątych i muzyki Rihanny. Następnie  poddaliśmy  się urokowi muzyki i barw z klasą IIIa i rytmom z Bollywood. Uczniowie zatańczyli do piosenki z filmu „Czasem słońce, czasem deszcz. Żart, groteska, ale i sięganie do tradycji były często inspiracją dla uczniów, którzy przygotowywali swoje występy na  Wieczory Kultur. Do Beatlesów  i na ich żółtą łódź podwodną zabrała nas klasa Id, która bardzo napracowała się przy przygotowywaniu rekwizytów do swojego występu. Pełen niespodzianek był  świetnie wyreżyserowany występ  klasy IIIe , która  wybrała zespół Migosi. Ostatnim wykonawcą była klasa IIc. Połączenie teledysku Bruno Marsa w wykonaniu  męskiej części klasy i Jennifer Lopez wykonaniu dziewcząt wzbudziło żywiołowe  reakcje widzów.

 

Dzień Kultur nie mógłby  się odbyć  gdyby nie grono osób, które  zaangażowało się całym sercem  w to przedsięwzięcie.  Dziękujemy pani dyrektor Beacie  Trynieckiej oraz Radzie Rodziców  na czele z panem Robertem Makówką i Ewą Mierz za życzliwość i wspieranie  naszych pomysłów. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli na czele z nauczycielami angielskiego, pracowników szkoły  oraz  wszystkich uczniów.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, którzy  gościli w swoich domach  naszych wolontariuszy. Dziękujemy także Marysi Sidorczuk  z klasy 2b z plakat promujący nasze wydarzenie.

« z 107 »
Skip to content