piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

„PoczytajMY” przedszkolakom

Prezentujemy podsumowanie programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMY” realizowanego przez wolontariuszki czytelnicze z klasy I a.

„W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 brałyśmy udział w programie CEO „PoczytajMY”, który angażuje uczestników w promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Naszym zadaniem było pokazać rówieśnikom oraz młodszym koleżankom i kolegom, że czytanie jest wielką przyjemnością i przygodą. W ramach akcji, z panią Bożeną Prokopiuk, przygotowałyśmy i przeprowadziłyśmy pięć spotkań czytelniczych z dziećmi z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Parczewie. W czasie zajęć czytałyśmy dzieciom bajki i opowiadania, wspólnie z nimi tańczyłyśmy, śpiewałyśmy, bawiłyśmy się i prowadziłyśmy ciekawe rozmowy. Bardzo polubiłyśmy dzieci i wiemy, że z wzajemnością, o czym świadczyły witające nas przy każdym spotkaniu zadowolone buzie maluchów.

Udział w poczytajkowej akcji był dla nas świetną zabawą i wspaniałym doświadczeniem. Zachęcamy innych uczniów do włączenia się w podobne działania, aby wspólnie budować środowisko sprzyjające czytaniu.”

Julia Bzoma, Weronika Kleszczyńska, Martyna Cabaj

« z 3 »

Dodatkowo, w ramach programu, uczennice zorganizowały w szkole akcję ”Miejsce na Twoją inspirację czytelniczą”, która polega na wpisywaniu przez uczniów na specjalnej planszy ulubionych cytatów i tytułów przeczytanych książek.

Skip to content