piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Liceum dla Niepodległej

W Tygodniu dla Niepodległej ogłoszonym przez Zarząd Powiatu Parczewskiego w naszej szkole odbyła się kolejna część obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza społeczność szkolna przygotowała montaż słowno – muzyczny „Liceum dla Niepodległej”. Następnie Paweł Pawlik z klasy III a wygłosił ciekawą prelekcję pt. „Aktywność społeczno – ekonomiczna, polityczna i kulturalno – oświatowa społeczności parczewskiej w okresie 1795 – 1918”. Wysłuchaliśmy również wykładu na temat: „Literatura o Niepodległej”zaprezentowanego przez dra hab. Lecha Giemzę z Instytutu Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Na tej podniosłej uroczystości gościliśmy władze samorządowe miasta i powiatu parczewskiego, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i mieszkańców powiatu.

Skip to content