czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Podróż do krainy bajek na Wieczorze Kultur

29 maja 2018r., już po raz ósmy, zaprosiliśmy wszystkich  mieszkańców Parczewa i okolic na Wieczór Kultur.

W upalne, wtorkowe  popołudnie  wszyscy zebrani na sali gimnastycznej naszego liceum  potrzebowali swojej wyobraźni i spojrzenia dziecka, ponieważ  przenieśliśmy  się  w przestrzeń  bajek i baśni. A skoro wszystko miało miejsce w szkole, to przydał  się też podręcznik geografii krain zmyślonych.

Drzwi do krainy bajek otworzyła klasa 1a, która zabrała wszystkich do  Smerfnej Wioski. Uśmiech na twarzy widzów budziły zabawne perypetie niebieskich ludzików, za które przebrali się uczniowie. Pierwszaki zadbały  też o detale scenograficzne, stąd nie trudno było  poczuć  smerfastyczną  atmosferę.

Do Disneylandu przenieśliśmy się z klasą 1d, która brawurowo zaprezentowała zmagania  bajkowych postaci podczas konkursu muzycznego. Zwycięzca był tylko jeden  – Shrek ( w towarzystwie Osła), który zebrał największy aplauz publiczności.

 

Wielbiciele Tajemniczej Spółki czyli przyjaciół  Freda, Daphne, Vellmy i Norville’a,   a  przede wszystkim ich   pupila  Schooby Doo mieli możliwość spotkania ich na  żywo dzięki  1e. Klasie należą się szczególne wyrazy uznania za pomysłowe kostiumy i  rekwizyty np.  na scenę wjechał, odtworzony z dbałością o detale  Wehikuł Tajemnic.

Największe VIP – y bajkowych krain  – Merida Waleczna , Elsa, Harry Potter  i in.,  przyjęły zaproszenie klasy 2e  i pojawiły się na wybiegu dla  modeli. Klasa matematyczna zadziwiła  przedstawieniem minionków  prezentujących jeansy czy  trolli w tęczowych fryzurach. Klasę wyróżniał tez bardzo dobrze przygotowany układ taneczny.

W związku z tym , że   zarówno w bajce jednak   jak i  realnym świecie niekiedy wszystko jest możliwe klasa 2c przygotowała casting na księżniczkę. Uczniowie prezentowali się zjawiskowo w   pięknych,  bajkowych strojach, a skrzące się humorem dialogi i komentarze  powodowały salwy śmiechu na widowni. Furorę  zrobił  też  ręcznie wykonany z dwóch deskorolek latający dywan Aladyna i Jasminy.

Bardzo oryginalna było  także wystąpienie  klasy 2d, która postanowiła zaprezentować kilka scenek z urodzinowego przyjęcia lalki Barbie. Idylliczny świat  z domku dla lalek zmienił się  na koniec w sceny niczym z  serialu CSI. Uczniom należą się brawa za  sensacyjny scenariusz.

Na koniec wystąpiła klasa 2a w pełnym energii i pasji  tańcu  z High School Musical.

Kolejny Wieczór Kultur przeszedł do historii i pozostawił po sobie miłe wspomnienia. Materiał  z krótkich, aczkolwiek bardzo intensywnych przygotowań oraz samo wydarzenie można obejrzeć na zdjęciach zrobionych przez pana Macieja Góreckiego  oraz  na  filmie nagranym przez Patryka Skowronka i zamieszczonym na Facebooku  naszego liceum.

Tegoroczne spotkanie podczas Dnia Kultur nie mogłoby się odbyć bez wielu  osób, które wspierały poczynania uczniów. Do tego grona należą – pani dyrektor Beata Tryniecka oraz nauczyciele języka angielskiego Aneta Bryda, Halina Furman, Wiera Martyniuk, Marzena Świć, Monika Szwed oraz pozostali nauczyciele  i pracownicy  administracyjni szkoły, którzy  włączyli się w przygotowania wieczoru oraz  krótkiego przyjęcia na świeżym powietrzu. Dzięki życzliwości rodziców na czele z panem Januszem Zielińskim oraz  wsparciu Starostwa Powiatowego w Parczewie, pana  Wiesława Sidora, pana Michała Sidora, pana Piotra Piskorskiego, pana Romana Mostowca, Wytwórni Octu i Musztardy w Parczewie  i  Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Parczewie   wydarzenie  zyskało wyjątkową oprawę, za co serdecznie dziękujemy.

Skip to content