wtorek, 25 czerwca, 2024
Aktualności

Powiatowy Turniej w Układaniu Kostki Rubika

W poniedziałek, 26 marca, odbył się w naszej szkole turniej, który na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zebrali się najlepsi zawodnicy z trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Parczewskiego : ILO w Parczewie, ZSP w Parczewie i ZSCKR w Jabłoniu. Miłośnicy logicznego myślenia oraz sprawności manualnych mogli podziwiać w akcji swoich kolegów. ZSP reprezentowali: Krzysztof Lisiecki i Hubert Szymczak, ZSCKR: Adrian Arasim i Mariusz Baranowski, I LO: Mikołaj Tkaczyk, Hubert Sidor, Bartłomiej Olek, Grzegorz Sidorczuk, Daniel Siepsiak i Tomasz Przyczyna. Celem turnieju było: zainteresowanie uczniów układaniem Kostki Rubika, popularyzacja gier zręcznościowych i strategicznych, przybliżenie uczniom różnych technik układania Kostki Rubika, zachęcenie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności manualnych, refleksu i logicznego myślenia, integracja społeczności szkół ponadgimnazjalnych.
Nagrody ufundowali: Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, Rada Rodziców ILO w Parczewie, pan Arkadiusz Lotek z ZSCKR w Jabłoniu. Poziom Turnieju był bardzo wysoki. Uczestnicy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami.
Wyniki Turnieju ( podane w sekundach):  III miejsce zdobył Bartłomiej Olek z I LO w Parczewie (jego czas, to: 28,66), II miejsce wywalczył Mariusz Baranowski z ZS CKR w Jabłoniu (czas układania kostki, to: 23,88), I miejsce zdobył Tomasz Przyczyna z I LO w Parczewie, który ułożył Kostkę Rubika w niewiarygodnym czasie: 9,94). Gratulujemy serdecznie zarówno naszemu mistrzowi, jak i wszystkim uczestnikom Turnieju, którzy wykazali się iście mistrzowska klasą. Podziękowania należą się również sponsorom i organizatorom. Wśród nich: p. Tadeusz Wrześniak,  p. Anna Grochowska (Huta Szkła Gospodarczego w Parczewie), p. Anetta Weremczuk ( I LO w Parczewie), p. Arkadiusz Lotek (ZSCKR w Jabłoniu), p. Mariusz Mazurek (ZSP w Parczewie), Rada Rodziców ILO w Parczewie oraz Paweł Pawlik (wspaniałe prowadzenie imprezy), Patryk Skowronek (filmowanie i zdjęcia), Natalia Kalisz (plakat, dyplomy, podziękowania).

Skip to content