piątek, 14 czerwca, 2024
Aktualności

Dzień matematyki 2018

Dzień Matematyki został stworzony po to, by dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację „Word Education Games” w 2007r. W Polsce pierwsze obchody odbyły się 12 marca 2014r. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki 2018 jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, patronat honorowy Minister Edukacji Narodowej, patronat merytoryczny e-math.pl

21 marca 2018r. z okazji Dnia Matematyki w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej matematyczny. Zgodnie z hasłem przewodnim „Matematyka od kuchni” pytania z zakresu matematyki i nauk pokrewnych były luźno związane z przepisami i gotowaniem, promowały zdrowy styl życia.  Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej, wystarczył otwarty umysł i chęć zabawy matematyką. Można było korzystać z kalkulatora i tablic matematycznych.

I miejsce zajęła drużyna z klasy I E w składzie: Ernest Rozwadowski, Magdalena Czech, Mikołaj Nowak i Kacper Wąsowski;

II miejsce zespół reprezentujący klasę III E: Mikołaj Kucyk, Jakub Ignatowicz i Adrian Nikoniuk;

III miejsce uczniowie z klasy II E: Agata Włoszek, Krzysztof Lis, Michał Piątek i Paweł Świć.

Na wyróżnienie zasługują również wyniki osiągnięte przez przedstawicieli klas ID (Zofia Szczygielska, Grzegorz Sidorczuk, Weronika Kościańczuk)  i IA (Andrzej Trześniewski, Iga Piątek, Karolina Szczygielska, Nina Trojniak).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dzień matematyki
« z 9 »

Skip to content